Samorząd WAT na nartach… z Andrzejem Dudą!

W dniach 22.02-25.02 pięcioro naszych studentów miało przyjemność uczestniczyć w Sesji Roboczej Forum Uczelni Technicznych (FUT), zorganizowanej przez Samorząd Studencki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Naszą Alma Mater reprezentowali: Przewodniczący SSWATMarek Dors, Konrad Snopkiewicz, Ewa Czop, Patrycja Tymińska oraz Miłosz Sabady.

W czwartek zaczęła się część rozszerzona, którą rozpoczęto od szusowania w Beskidach. W tych pięknych górach dało się odczuć cudowną, zimową atmosferę. Podczas wspólnej zabawy na stoku w Wiśle towarzyszył nam sam prezydent Polski – Pan Andrzej Duda. Po wielogodzinnej przygodzie z nartami i powrocie do hotelu zostaliśmy zaproszeniu do „Klubu Miasto” na wspólna integrację.

Następnego dnia dalej spędzaliśmy czas aktywnie i zdrowo jeżdżąc na łyżwach, a następnie grając w kręgle. Po obiedzie nadszedł czas na jeden z najważniejszych punktów naszego wyjazdu, a mianowicie Otwarcie Sesji Roboczej Forum Uczelni Technicznych na ATH w Bielsku-Białej. Zostaliśmy oficjalnie powitani przez Rektora tamtejszej Uczelni – prof. dr hab. Jarosława Janickiego – słowami: „Samorząd i Wy jesteście najlepszymi naszymi partnerami”. Podczas otwarcia wspaniale zaprezentował się chór ATH, który jeszcze bardziej uświetnił tę uroczystość.  Na spotkaniu dowiedzieliśmy się o pięknych tradycjach Uczelni i jej historii oraz ówczesnej działalności.

Następnie udaliśmy się na nietypową integrację. Na przystaniu na obrzeżach miasta przygotowano dla nas ognisko jak również basen… na zewnątrz (nie zapominajmy dodać, że było -15 stopni mrozu)! Jednakże wcale nas to nie zraziło – było to coś w rodzaju ciepłej wody w termach i podczas gdy my pływaliśmy, inni marzli… przy ognisku.

Sobota była dniem szkolenia. Od wczesnych godzin porannych uczestniczyliśmy w różnych formach nauki. Pierwszym było szkolenie z Social Media, na którym dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat działania mediów społecznościowych, a także w jaki sposób jeszcze bardziej rozwijać nasz fanpage. Ponadto podczas szkolenia uczyliśmy się wystąpień publicznych przed kamerą. Drugim szkoleniem było Human Resources – niezwykle interesujący wykład odnośnie zarządzania zasobami ludzkimi.

Po długich i bardzo owocnych szkoleniach nadszedł czas na posiedzenie Sesji Roboczej. Otworzył je nowy Przewodniczący FUTMateusz Wośko. Przez 3 godziny debatowaliśmy nad polepszeniem bytu wszystkich wszystkich studentów Uczelni Technicznych w Polsce, jak również nad zmianami, które wnosi nowa ustawa edukacyjna.

Ostatnim elementem całego wyjazdu był bal w Hotelu Qubus. Niesamowity pod każdym calem i przepięknie zorganizowany dla wszystkich uczestników zjazdu. To był niesamowity wyjazd!

Konrad Snopkiewicz (WCY)