Forum Uczelni Technicznych w Poznaniu

W dniach 12-15 kwietnia 2018 czwórka delegatów z naszej Alma Mater w składzie: Ewa Czop (WML), Robert Konarski(WCY), Arkadiusz Chodkiewicz(WME), Arkadiusz Filoda(WM) wzięła udział w kolejnej Sesji Roboczej Forum Uczelni Technicznych zorganizowanej przez Samorząd Studencki Politechniki Poznańskiej.

Reprezentanci naszej Uczelni uczestniczyli w części rozszerzonej 4-dniowej. Wczesny przyjazd do Poznania umożliwił krótkie zwiedzanie przepięknej Starówki Poznańskiej oraz na zjedzenie burgera na Starym Mieście 😊

Wieczorem, gdy wszyscy Uczestnicy części rozszerzonej dotarli do Poznania wspólnie udaliśmy się na Kampus Politechniki i rozpoczęliśmy pierwszy punkt Zjazdu czyli grę integracyjno-merytoryczną o nazwie Matrix. Zostaliśmy podzieleni na 5 osobowe grupy, każda miała za zadanie rozwiązywać łamigłówki. Zwyciężyła ta drużyna która wykonała zadania najszybciej, miło nam poinformować że w zwycięską piątkę tworzył jeden z naszych  delegatów: Arek Chodkiewicz (WME), drużyna otrzymała upominki od partnera Zjazdu. Dzień zakończył się wspólną integracją w klubie „Opcja”.

Następny dzień rozpoczęliśmy aktywnie zwiedzając fosy poznańskie i grając w Laser Tag. Po obiedzie nadszedł czas na najważniejszy punkt Zjazdu a mianowicie na otwarcie Sesji Roboczej Forum Uczelni Technicznych(FUT) w Poznaniu. Zostaliśmy oficjalnie powitani przez Rektora tamtejszej Uczelni – prof. dr hab. inż. TOMASZA ŁODYGOWSKIEGO. Podczas otwarcia wspaniale zaprezentował się chór PP, który jeszcze bardziej uświetnił tę uroczystość.  Na spotkaniu dowiedzieliśmy się o pięknych tradycjach Uczelni i jej historii oraz ówczesnej działalności. Swoje przemówienia mieli również partnerzy Zjazdu, między innymi firma Volkswagen Poznań czy Naczelna Organizacja Techniczna. Po oficjalnym otwarciu odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Starszych na których reprezentowała nas Ewa Czop (WML). Wieczór zakończyliśmy wspólną integracją na kampusie Uczelni grillują z Samorządem Studenckim PP. Bardzo przyjazna atmosfera sprawiła że wszyscy świetnie się bawili. Nie mogło oczywiście zabraknąć przetańczenia „belgijki”.

Sobota była dniem szkoleniowym. Po zjedzonym śniadaniu udaliśmy się do gmachu głównego politechniki na szkolenia. Pierwsze, w którym brali udział wszyscy uczestnicy. Prowadzili je Krzysztof Kasperuk(PANHERI) oraz Marcina Kasperskiego (Fundacja Panheri) który udzielili nam wskazówek jak dobrze przemawiać, jak radzić sobie z stresem przed występowaniem publicznym oraz jak dobrze się prezentować.  Kolejnymi szkoleniami które odbywały się równocześnie z Radą Starszych był „Networking” oraz „Lider przyszłości”. Po długich i bardzo merytorycznych warsztatach nadszedł czas na Posiedzenie Sesji Roboczej, otworzył je przewodniczący FUT Mateusz Wośko. Przez dwie godziny  debatowaliśmy nad polepszeniem bytu wszystkich studentów Uczelni Technicznych w Polsce, oraz nad planowanymi przedsięwzięciami FUT w nadchodzącym roku. Uwieńczeniem wyjazdu był bal Nadwarciański zorganizowany w gmachu głównym Politechniki Poznańskiej. Dodatkowe atrakcję czyli stand up w wykonaniu Macieja Wilewskiego, krótki koncert oraz belgijka przed gmachem głównym PP tylko potwierdziły jak dobrze został zorganizowany Zjazd. Niesamowity pod każdym względem na pewno zostanie w pamięci Uczestników na długo.